Zatvoriť

4 nové aktualizácie Instagramu za mesiac júl

4 nové aktualizácie Instagramu za mesiac júl

Tento mesiac získali používatelia Instagramu niekoľko menších, ale aj väčších dôležitých aktualizácií, ktoré zvýšili efektivitu a samotné funkcie, ktoré máme k dispozícii ako obchodníci aj používatelia tejto platformy. Nahliadnime hlbšie do top 4 aktualizácií tejto aplikácie a pozrime sa na to, ako používať nové funkcie.

1. IGTV

InstagramInstagramInstagram
Instagram TV je za posledné obdobie asi najvýraznejšia aktualizácia pre Instagram, ktorú nemožno prehliadnuť. K tejto aplikácií je možné pristupovať samostatne, alebo prostredníctvom Instagramu. Tvorcom obsahu umožňuje nahrávať videá v dĺžke až 1 hodiny a zdieľať ich pre svojich sledovateľov. Podporuje dlhotrvajúci obsah, ktorý je vertikálny a prispôsobený na celú obrazovku. Keďže je TV integrovaná s Instagramom, Vaši sledovatelia budú informovaní o nových videách, ktoré publikujete vo svojom kanáli IGTV a rovnako ich uvidia, ak sa dostanú na Váš profil.

2. Kanály Topic Instagram

Instagram
Pred časom spoločnosť Instagram ohlásila svoje nové  kanály v sekcii Explore. Zobrazujú sa v hornej časti a odporúčajú používateľom rôzne kategórie príspevkov, na ktoré môžu kliknúť. Tieto odporúčania sú založené na správaní používateľov na platforme a zobrazujú hashtagy súvisiace s kanálom, ktorý si  prezeráte. Ponúkajú tak nový spôsob, ako sa spojiť s členmi cieľového publika.

3. Hudba v Instastories

Instagram
Príbehy sú na Instagrame veľmi efektívnym, dynamickým médiom, ktoré poskytuje užívateľovi tvorivosť v podobe gif, textu, alebo efektov, ktoré k svojmu príbehu môže pripojiť. Teraz však prichádza možnosť rozšíriť svoj príbeh pridaním hudby. Používateľ Instagramu teraz môže kliknúť na ikonu hudby, ktorá sa nachádza v nálepkách a potom si z hudobnej knižnice jednoducho vyberie melódie podľa vlastného výberu.
Práve teraz je táto funkcia k dispozícii s najnovšou aktualizáciou Instagramu vo vybraných krajinách pre operačný systém iOS, no čoskoro bude dostupná aj pre Android a pre viac krajín.

4. Questions Sticker – otázky v príbehoch

Instagram
Instagram prišiel so skvelou interaktívnou nálepkou, ktorá dokáže súčasne vytvoriť interakciu a priniesť možnosť prezentovať svoj názor. Nálepka umožňuje požiadať sledovateľov o akékoľvek otázky. Všetky vaše odpovede sa zobrazia súkromne, no je tu samozrejme aj možnosť tieto odpovede jednoducho verejne zdieľať v rámci informačného kanála Stories, takže je to skvelý spôsob, ako začať konverzáciu a zozbierať názory svojich followerov.

Daľšie články

Prihláste sa na odber nášho newslettera.