Zatvoriť

Jesenné novinky na sociálnych sieťach

Jesenné novinky na sociálnych sieťach

marketing na sociálnych sietach

Sociálne siete sú dynamické prostredie, ktoré neustále napreduje a denne nám prináša inovácie a nové aktualizácie. Jeseň nám preto už tradične priniesla nádielku noviniek a my si predstavíme tie najzaujímavejšie z nich.

Už žiadne likes?

Facebook potvrdil, že čoskoro môže rozšíriť svoj experiment so skrývaním likes z Instagramu aj na túto sociálnu sieť.

Facebook začal v apríli testovať odstránenie likes v Kanade a odvtedy rozšíril test na šesť ďalších krajín. Túto novinku konzultovali aj s odborníkmi na duševné zdravie a ľuďmi, ktorí sa zaoberajú šikanou.

Red Table Talk Crying GIF - Find & Share on GIPHY

 

Prechádzame na temnú stranu

Posledná aktualizácia Instagramu priniesla dark mode pre iOS 13 a Android 10.

Po predstavení system-wide dark mode pre iOS 13 a podobnej funkcie v systéme Android 10 dostali používatelia možnosť prepnúť na dark mode svoju systémovú časť a aj podporované aplikácie na čiernu. Instagram nezaostáva a s poslednou aktualizáciou taktiež prechádza na temnú stranu a ponúka vo svojej aplikácii dark mode pre oba mobilné operačné systémy.

Dark Side GIF - Find & Share on GIPHY

Koniec stalkovania

Instagram odstránil funkciu Following, ktorá umožňovala ľuďom sledovať aktivitu svojich priateľov. Prvýkrát bola predstavená v roku 2011. V tom čase bola táto funkcia najlepším spôsobom, ako objaviť nový obsah. V uplynulom roku bola, ale nahradená funkciou Explore, ktorá sa stala hlavným prostriedkom objavovania novej inšpirácie.

Someone Stalking GIF - Find & Share on GIPHY

Facebook chce zatraktívniť používanie stories

Vzhľadom na stále rastúcu popularitu príbehov na Instagrame sa Facebook taktiež snaží nezaostávať a pravidelne zatraktívňovať stories novinkami. V uplynulých dňoch preto pribudli nové filtre a aj nálepky, ako súčasť Svetového dňa duševného zdravia a taktiež, aj nové šablóny príbehov pre business. Nové šablóny poskytujú jednoduché, vizuálne možnosti, ktoré môžu značky použiť na prezentáciu svojich produktov a ponúk.

True Story Entourage GIF - Find & Share on GIPHY

Daľšie články

Analýza vášho webu zdarma

Máte záujem o spoluprácu. Chcete sa dozvediet koľko bude stát vaše riešenie? Vyplňte kontaktný formulár a my vás budeme kontaktovať

Prihláste sa na odber nášho newslettera.