Zatvoriť

Naučte sa plánovať Instagram Stories ako profesionáli

Naučte sa plánovať Instagram Stories ako profesionáli

Už na začiatku roka 2019 sme si v našom článku všimli, že Instagram Stories sa stávajú stále populárnejším nástrojom propagácie nielen jednotlivcov, ale aj firiem na Instagrame.

Stories môžu byť skvelým spôsobom, ako sa spojiť s novými divákmi, zvýšiť engagement a dokonca aj zvýšiť predaj.

Základným krokom, ktorý by ste nemali pri propagácií svojej značky podceniť je plánovanie.

Prečo by ste však mali plánovať aj svoje príbehy?

Pred tým, ako začnete pridávať množstvo fotografií alebo videí, je dobré vytvoriť rýchly plán, aby ste zmapovali detaily a uistili sa, že jednotlivé stories spolu súvisia.

V prvom kroku plánovania by ste si mali určiť, aký je váš cieľ. Keď vytvárate stratégiu pre vaše Instagram Stories, všetko, čo uverejníte, by malo súvisieť s cieľom a posolstvom vašej značky. Akonáhle budete vedieť, aké sú vaše marketingové ciele na Instagrame, môžete lepšie určiť, aký typ obsahu chcete uverejniť. Vaše ciele pre príbeh môžu zahŕňať budovanie povedomia, zvýšenie predaja alebo jednoducho ukázať followerom zákulisie vašej značky. Napríklad, ak je cieľom vášho príbehu zvýšiť predaj, bude obsahovať informácie o produkte s výzvou na akciu „swipe up“.

V kroku číslo dva by ste si mali vybrať koncept príbehu. Skvelý spôsob, ako budovať svoj koncept príbehu je začať s informáciou, ktorá môže zahŕňať novú aktualizáciu, spustenie produktu, nový blogový príspevok alebo čokoľvek iné, čo by ste chceli zdieľať so svojimi followermi. Napríklad, ak ste predajca obuvi a chcete zdieľať nový produkt, váš koncept príbehu by mohol predstavovať ľudí na celom svete, ktorí nosia tieto topánky v rôznych prostrediach.

Určili ste si svoj koncept príbehu. Teraz je čas pustiť sa do detailov a vytvoriť prehľad o tom, ako oživíte svoj príbeh. Váš plán pomôže, aby ste si správne určili, aký obsah zachytiť a aké prvky potrebujete. Keď si načrtnete svoj príbeh, môžete prejsť k médiám a jazyku, ktorý budete používať. To môže zahŕňať fotografovanie, ilustrácie, súbory GIF, videá alebo ich kombináciu.

Po určení konceptu príbehu, prehľadu a cieľov je čas prejsť na podrobnosti a detaily. V tejto fáze budete chcieť prísť na to, ako najlepšie vizuálne vyjadriť svoje posolstvo. Veľmi dôležitý je aj výber filtrov, ktoré použijete na jednotlivých obrázkoch. Vyberte jeden alebo dva filtre pre svoje fotografie a držte sa rovnakého procesu úprav, čím vytvoríte konzistentnú a súdržnú estetiku.

Nakoniec vyberte správne výzvy na akciu ako “swipe up”, “shop now” alebo čokoľvek iné, čo chcete zahrnúť do svojho príbehu.

Tip: Pri vytváraní originálneho obsahu pre vaše stories skúste myslieť aj mimo aplikácie Instagram a tvorte kreatívu s inými aplikáciami pre Instagram stories ako je napríklad Unfold alebo Canva, tak aby zodpovedali vašej značke alebo štýlu.

unfold-aplikacia-canva

Daľšie články

Prihláste sa na odber nášho newslettera.